Namų statyba

Skydinis namas – kas tai?: 
Pradėdami domėtis namo statyba žmonės išgirsta tokius terminus kaip karkasinis, skydinis, modulinis namas.
Visiems šiems namams tiktų karkasinio namo apibūdinimas, jei jų laikančioji konstrukcija – medis.
Skydinių, modulinių namų terminai atsirado pradėjus namo dalis (skydus, modulius) gaminti gamykloje.
Skydinio namo laikančiąją konstrukciją sudaro medžio karkasas. Karkaso tarpai užpildomi įvairiomis statybinėmis medžiagomis, naudojami keli tam tikrą paskirtį atitinkantys sluoksniai – vėjo, drėgmės, vėdinimo, apšiltinimo.

Kur statomi karkasiniai – skydiniai namai?: Būtent tokiuose namuose gyvena dauguma JAV, Vokietijos, Skandinavijos ir kitų šalių gyventojų. 90% JAV rinkos sudaro tokie namai, Švedijoje 80%, Jungtinėje Karalystėje 48%. Šie skaičiai nuolat auga ir kitose šalyse įskaitant ir Baltijos šalis. Jau keletą dešimtmečių gamyklose pagamintų namų statyba yra populiariausia statybos technologija pasaulyje, todėl skydinius – karkasinius namus dar kartais vadina XXI amžiaus namais. Per paskutinius dešimtmečius šių namų gamybos technologija stipriai pasikeitė į gerąją pusę dėl naudojamų įrengimų bei naujų statybinių medžiagų.

Karkasinio – skydinio namo degumas: 
Jei ne ši klaidinga nuomonė, karkasiniai – skydiniai namai turėtų gerokai daugiau šalininkų. Aišku, jei namo savininkas montuojant taupė kokybės ir saugumo sąskaita, tai nelaimės galima sulaukti. Gaisro priežastis gali būti blogai izoliuoti dūmtraukiai, netinkamai sumontuotos elektros komunikacijos, pagailėta lėšų medienai impregnuoti. Nesilaikant dūmtraukių, šildymo katilų ir komunikacijų montavimo instrukcijų galima sudeginti ne tik karkasinį, bet ir mūrinį namą. Mūriniame name probleminiai mazgai tokie patys – gegnių konstrukcijos, ypač susikirtimo taške su kaminu, medinės perdangos ir kt.. Jei atsitiks nelaimė ir kils gaisras, tai karkasinio – skydinio namo savininkas nukentės mažiau nei mūrinio, nes karkasinio – skydinio namo atskirus mazgus lengviau pakeisti nei perstatyti dalį mūrinio pastato.

JEIGU TURITE KLAUSIMŲ – KREIPKITĖS, PADĖSIME!